Worek medali kajakarzy!

17.06.2024

W węgierskim Szeged rozegrane zostały Mistrzostwa Europy, w których udział brali najlepsi zawodnicy „starego” kontynentu. Wśród nich byli oczywiście przedstawiciele #kamanteam, którzy odegrali bardzo ważne role!

Justyna Iskrzycka zdobyła pierwszy złoty medal całej reprezentacji. Przedstawicielka #kamanteam niemal przez cały dystans nie tylko prowadziła, ale także powiększała przewagę i z uśmiechem wpłynęła na metę w K1 1000 metrów. – Zawsze się uśmiecham jak płynę. Zawsze, gdy jest pełna mobilizacja i w końcówce jadę, jak to się mówi „za wszystkie pieniądze”, to ten uśmiech się pojawia. Myślę, że nasza siła leży w całej grupie. Tworzymy świetny team i nawzajem się napędzamy. I widać, że mimo, iż nie ma tutaj reprezentacji olimpijskiej, to wciąż jest grupa mocnych dziewczyn, które sobie świetnie radzą na arenie międzynarodowej. Tutaj mam jeszcze dwie osady i myślę, że mamy szansę powalczyć o najwyższe trofea, bo dobrze nam się pływa i wiemy, że jako grupa jesteśmy mocne – powiedziała po odebraniu złotego medalu Justyna dla pzkaj.pl.

Nasza zawodniczka wywalczyła również srebro w finale czwórek na dystansie 500 metrów. Jej kompankami w tym sukcesie były Julia Olszewska, Sandra Ostrowska oraz Katarzyna Kołodziejczyk. To nie koniec, bo niedzielny poranek Justyna zdobyła kolejny medal. Tym razem w K2 500 metrów w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk.

Medal zawisł również na szyi Arsena Śliwińskiego. Przedstawiciel #kamanteam w duecie z Wiktorem Głazuowem zdobył srebrny medal w finale C2 500m.